שתילה באדמת חמרה

חמרה לגינה - אדמה קלה - לשתילה באדמת חמרה יתרון בגינון פרטי וקבלני
שתילה באדמת חמרה

חקלאים, קבלני גינון וגננים חובבים מודעים ליתרונות של שתילה באדמת חמרה

העדפת שתילה באדמת חמרה קלה כמצע, במקום אדמה כבדה חומה

שתילה באדמת חמרה – לבירורים, הצעות מחיר, הזמנות וקביעת מועד למשלוח פול טריילר 26 קוב, משאית 13 קוב או בלות 600 ליטר, חמרה לשתילה בעלות ללא תחרות, הזמנות בטלפון: 053-535-9575 או דרך צור קשר. נשמח לעמוד לשירותכם.

שתילה באדמת חמרה
חמרה לגינה
אדנה קלה

שתילה באדמת חמרה קלה

שתילה באדמת חמרה לא רק קלה ונוחה יותר כפי שיודעים המקצוענים, וכפי שחווה כל גנן חובב. באזורים נרחבים בישראל נמצאת החמרה באופן טבעי, בשטחי החקלאות. בשטחי חקלאות פתוחה, אדמת החמרה מהווה מצע שתילה וזריעה מעולה לצמחים, גידולים חד עונתיים ופרחים. שתילה באדמה קלה מתאימה גם לצמחים רב שנתיים, לנטיעת מטעים, פרדסים וכרמים. אך כאשר מדובר בגידולים חקלאיים (מטעים, רב שנתיים ועונתיים) וגידולי נוי, שיחים ועצים עמוקי שורשים. אדמה כבדה יכולה להוות יתרון בשל יתרון ספיגת המים ופוריות הטבעית.

השימוש במושג אדמה קלה ואדמה כבדה מקורו בעיקר מנוחות וקלות העיבוד של האדמה. בעוד שתילה באדמת חמרה נוחה וקלה העיבוד של אדמה חומה כהה ועשירה קשה יותר בשל הצמיגות וספיגת המים. מכאן העדיפות הניתנת לאדמת חמרה בשימוש בעיקר בתחום הגינון והפיתוח הסביבתי. אדמה קלה מועדפת גם כחומר מילוי וגם כחומר מצע.

שתילה באדמת חמרה לנוי מבטיח משק מים יעיל (מניעת הצטברות של מים במקום אחד, חלחול מהיר וחיסכון יחסי במים). לצד ניצול מרבי של משאבי הדשן הטבעיים המצויים באדמה זאת. וכן היכולת להעשיר אדמה זאת בדשן באופן שיהיה זמין גם לצמחים שהשורשים שלהם אינם עמוקים.

אריאל לוי – אספקה ישירה של חמרה לגינה לפרטיים, גננים, קבלני פיתוח, תשתיות וחקלאות. אדמה קלה – חמרה לשתילה בעלות ללא תחרות, הזמנות בטלפון: 053-535-9575. נשמח לעמוד לשירותכם.

 
חמרה

שתילה באדמה קלה חמרה לגינה

כפי שצוין שתילה באדמת חמרה קלה הרבה יותר. בשל תכונותיה והרכבה היא נוחה יותר לעיבוד עונתי ועדיפה באופן משמעותי כמצע לדשא.

מתכנני גנים ונוף שעוסקים בפיתוח סביבתי ממליצים במרבית המקרים, לא ליצור שכבה עליונה של אדמה כבדה מעל החמרה הקלה. ולכן מקובל להשתמש בחמרה לגינה כאשר עוסקים בפיתוח סביבתי. לעתים עושים מילוי של אדמה כבדה חומה כהה אך השכבה העליונה תהייה תמיד חמרה לגינה. 

בגינה הפרטית, וגם בגינות מרחב הציבורי שתילה באדמת חמרה לגינה כפי שצוין מבטיחה במרבית המקרים תוצאות משופרות. בעיקר לדשא, פרחי עונה, שיחים ואפילו גינת ירק.

דוגמאות לשימוש פרטי וציבורי באדמת חמרה לגינה.

במרחב הציבורי הדוגמא הטובה ביותר היא הארוגות באיי התנועה. במקרים רבים, בעיקר כאשר מדובר בחידוש ארוגות או ארוגות חדשות לגמרי. מקובל להשתמש באדמת חמרה לגינה לצורך המילוי ויצירת מצע מתאים לשתילה. בעיקר כאשר מדובר בארוגות בהם שותלים פרחי עונה. הקבלנים המטפלים בארוגות אלה, מעדיפים שתילה באדמת חמרה. אדמה נוחה וקלה הן לביצוע השתילה אך גם לטיפולים בהמשך.

מובן שכאשר מדובר על מדשאות בגנים ציבוריים החמרה היא התשתית המועדפת.

בגינות הפרטיות באופן דומה. כאשר מדובר על ערוגות צמחי נוי, חד עונתיים העדיפות היא שימוש באדמת חמרה. אדמה נוחה לעיבוד על פני האדמה הכבדה. מקובל להוסיף לאדמת החמרה דשן אורגני, קומפוסט או הומוס על מנת לטייב את הקרקע (גם במרחב הציבורי) אך עדיין להשתמש בחמרה בשל הנוחיות והקלות בעיבוד שלה.

אריאל לוי – אספקה ישירה של חמרה לגינה לפרטיים, גננים, קבלני פיתוח, תשתיות וחקלאות. חמרה – אדמה קלה לשתילה בעלות ללא תחרות, הזמנות בטלפון: 053-535-9575 או דרך צור קשר. נשמח לעמוד לשירותכם.